OKAZJA!!! Dom pow.użytkowa 216m z dużym garażem działka23ary ogrodzona
Powierzchnia użytkowa 216m z garażem dwustanowiskowym z bramą wjazdową rozpiętości 5m, który pomieści dwa samochody +sprzęty typu kład motocykl kosiarki itp.

Stan deweloperski – dół wykonana instalacja grzewcza(ogrzewanie podłogowe 15cm styropianu i rurki heksa, instalacja elektryczna i ściekowa + instalacja do rekuperatora tzn. wentylacja wymuszona wraz z wymiennikiem gruntowym i długości 80mb. Góra wykonana instalacja ściekowa i wyprowadzone okablowanie zasilające.

Domek który wystawiam na sprzedaż ten mój wyśniony wymarzony był projektowany i wykonany w dbałości o szczegóły aby się w nim miło i wygodnie mieszkało a dodatkowo był bardzo oszczędny. Według wyliczeni rocznie ogrzewanie budynku wraz z podgrzaniem ciepłej wody to koszt rzędu 700zł/rok. zł!!!. Jako inżynier dołożyłem wszelkich starań aby budynek był energooszczędny. Technologia która została zastosowana jest używana w krajach wysoce rozwiniętych ale małymi kroczkami wchodzi już na nasz rodzimy rynek. Ale może zacznę od początku.
1. Lokalizacja Poręby: Działka jest umiejscowiona na górce w bardzo urokliwym miejscu 1km od Bełchatowa i graniczy z lasem czyli nikt wam nie będzie zaglądał z sąsiadów na podwórko. Ziemia jak w workach która jest sprzedawana w sklepach dosłownie wszystko samo rośnie (warstwa 30 cm dobrej ziemi-warstwa nieprzepuszczalna - żółty piach).
2. Działka o wymiarach 38m na 60m co daje niespełna 23 ary. Działka w całości ogrodzona i nie jest to ogrodzenie tymczasowe!. Od przodu działki pustak łupany ok 50mb reszta ogrodzone panelami ocynkowanymi z płytą podmurówka 30cm i słupkami stalowymi i łącznikami. Na wjeździe brama przesuwna na rolkach (prześwit 5m) przystosowana do założenia automatu + furtka 1,1m szerokości.
3. Działka w pełni uzbrojona (Prąd, Woda, kanalizacja - przydomowa oczyszczalni ścieków, zbiornik dwukomorowy 2x1600l z rozprowadzeniem 46mb już zgłoszona i zatwierdzona.
4. Dodatkowo w działce na głębokości 1.8-2m wkopany jest wymiennik gruntowy ok 80mb rury. Dwie rury fi 160 równolegle i czerpnia wśród świerków. Co daje taka instalacja? W okresie zimowym duże zyski ciepła w okresie letnim naturalną klimatyzacje(nie gazową od której można się tylko pochorować).
5. Piwnica wejście od garażu, powierzchnia ok 16m2 po bokach zaizolowana bitumiksem podłoga folia ułożona podwójnie i zalana betonem, wysokość pomieszczenia 210 cm. Poziom wód gruntowych jest poniżej >1m bo był wykonany otwór obserwacyjny i w okresie zimowym jak i większych opadów deszczu i woda się w nim nie pokazała.
6. Stopa fundamentowa 50x60cm drut fi12 oczko 40x30 beton klasa B25 zarówno pod piwnicą jak i docelowy fundament. Na tym 5 warstw bloczka fundamentowego zaizolowanego. Z zewnątrz 10cm styropianu Aqua (specjalny do ocieplania poniżej poziomu gruntu).
7. Ściany z Maxa o wymiarach 320x220X250 narożniki z żelbetu zbrojonego drutem fi12.
8. Okna trzyszybowe do ziemi od zewnątrz i wewnątrz imitacja drewna oczywiście na gwarancji. Dodatkowo nad oknami wcinka w murze pod założenie rolet zewnętrznych tak aby schowały się w elewacji.
9. Strop grubości 15 cm zbrojony drutem fi 12 i fi8 beton klasa B25 – bardzo wytrzymały i nie przenosi dźwięków na parter.
10. Dach:
- Więźba dachowa wykonana pod dach ciężki z dwoma ramami stalowymi dzięki którym w pomieszczeniach nie ma słupów podtrzymujących dach tylko jest ładna przestrzeń.
- Więźba pokryta Płytami OSB 18mm i zaizolowana papą.
11. W domu:
-wykonane tynki mechaniczne(tylko pomalować na odpowiedni kolor).
- instalacja elektryczna we wszystkich gniazdkach dodatkowe kable tak żeby w przyszłości była możliwość podłączenia większej ilości świateł Led itp.
- ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni czyli ogrzewanie domu tzn. niskim czynnikiem do powoduje małe zużycie energii i jest bardzo wskazana dla ludzi z alergią bo nie powoduje podnoszenia kurzu.
- instalacja wodna - wyprowadzone króćce pod baterie we wszystkich potrzebnych miejscach wraz z zasileniem kominka (wymagane dla kominka z płaszczem wodnym)
- przewody zasilanie i powrót zaizolowany do kominka z płaszczem wodnym.
Posiadam dokumentację zdjęciową
Link: olx.pl/oferta/CID3-IDbkuVl.html